End of Report
BMX Event Managerę by Lyndon.Downing@bigpond.com

BMX Australia National Series 2015 - Champbikx & Challenge

BMX EVENT MANAGER, Report Created 02/May/2015 07:25:42

Series Detailed, All Riders

Round 1: BMXA National Series 2015 Round 1 - Nerang
UCI C1

Round 2: BMXA National Series 2015 Round 2 - Nerang
UCI C1

Round 3: BMXA National Series 2015 Round 3 - Shepparton
UCI C1

Round 4: BMXA National Series 2015 Round 4 - Shepparton
UCI C1

Round 5: BMXA National Series 2015 Round 5 - Westside
UCI C1

Round 6: BMXA National Series 2015 Round 6 - Westside
UCI C1

Round 7: BMXA National Series 2015 Round 7 - Cairns
UCI C1

Round 8: BMXA National Series 2015 Round 8 - Cairns
UCI C1

Round 9: BMXA National Series 2015 Round 9 - Brisbane
UCI Continental Championships

Challenge Series 30+ Masters 38 Riders 6 Qualified

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
NER1
2
NER2
3
SHP1
4
SHP2
5
WES1
6
WES2
7
CRN1
8
CRN2
9
CC
1 Levi COLLINS
(AUS19850207)
Shepparton Bmx Club VIC 1650 1650 225 195 195 165 225 195 - - 450
2 Simon ANDERSON
(AUS19740922)
Geelong Bmx Club VIC 1430 1680 115 165 135 155 165 165 195 195 390
3 Jade MCPHERSON
(AUS19750120)
Hills Bmx Club WA 1190 1190 125 125 - - 155 155 155 165 310
4 Anthony BORK
(AUS19830523)
Centenary Plains Bmx Club QLD 1175 1175 165 115 0 145 195 225 - - 330
5 William CELIS
(AUS19820708)
Southside BMX Club WA 460 460 85 0 0 0 125 0 - - 250
6 Paul DRURY
(AUS19810809)
Pine Rivers Bmx Club QLD 355 355 85 0 0 0 - - 0 0 270
7# Sean DWIGHT
(AUS19730211)
Sydney Bmx Club NSW 1115 1115 100 225 115 225 - - 225 225 -
8# Tony HARVEY
(AUS19770603)
Geelong Bmx Club VIC 655 655 195 100 225 135 - - - - -
9# Dean JOHNSTON
(AUS19840825)
Terrigal Bmx Club NSW 580 580 155 155 145 125 - - - - -
10# Clint JACKSON
(AUS19750402)
Suncoast Hinterland Bmx Club QLD 490 490 95 135 - - - - 115 145 -
11# Chad HIGGINS
(AUS19830712)
The Cove Bmx Club SA 360 360 - - 165 195 - - - - 0
12# Graham HAREN
(AUS19831018)
Atherton Bmx Club QLD 300 300 - - - - - - 145 155 -
=13# Malcolm YEARDLEY
(AUS19770715)
Hills Bmx Club WA 290 290 - - - - 145 145 - - -
=13# Luke PRETLOVE
(AUS19830404)
Warrnambool Bmx Club VIC 290 290 - - - - - - - - 290
15# Corey STAFFORD
(AUS19780903)
Nerang Bmx Club QLD 280 280 - - - - - - 165 115 -
=16# Bodie LETCHFORD
(AUS19841029)
Byford Bmx Club WA 270 270 - - - - 135 135 - - -
=16# Jeffrey WALTER
(AUS19750817)
Cairns Bmx Club Inc QLD 270 270 - - - - - - 135 135 -
18# Terry GNIATKIEWICZ
(AUS19790923)
Townsville BMX Club QLD 250 250 0 0 - - - - 125 125 -
=19# Daniel BAIN
(AUS19820120)
Suncoast Hinterland Bmx Club QLD 240 240 145 95 - - - - - - -
=19# Luis CONCISTRE
(AUS19810129)
Castle Hill Bmx Club NSW 240 240 95 145 0 0 - - - - -
=19# Chris BERTUCH
(AUS19840717)
Bendigo Bmx Club VIC 240 240 - - 125 115 - - - - 0
=19# Shannon LOWE
(AUS19751215)
Southside Bmx Club WA 240 240 - - - - 115 125 - - -
23# Craig HERRMANN
(AUS19811001)
Bunbury Bmx Club WA 205 205 90 0 - - 0 115 - - -
24# Shaun EDWARDS
(AUS19770816)
Ipswich West Moreton Bmx Club QLD 195 195 100 95 - - - - - - -
25# John COBBY
(AUS19750329)
Cross Keys Bmx Club SA 190 190 90 100 0 0 - - - - -
26# Aaron SMITH
(AUS19840108)
Wyndham Warriors Bmx Club VIC 155 155 - - 155 0 - - - - -
27# Ian MACLACHLAN
(AUS19730314)
Beenleigh Bmx Club QLD 135 135 135 - - - - - - - -
-# Craig FISHER
(AUS19691127)
Ashmore Bmx Club QLD 0 0 0 0 - - - - - - -
-# Gavin GNIATKIEWICZ
(AUS19761119)
Townsville Bmx Club QLD 0 0 0 0 - - - - - - -
-# Jason HARTLEY
(AUS19750414)
Pine Rivers Bmx Club QLD 0 0 0 0 - - - - 0 0 -
-# Bruce MORRIS
(AUS19670626)
Logan City Bmx Academy QLD 0 0 0 - - - - - - - -
-# Tim ORMEROD
(AUS19791003)
Ipswich West Moreton Bmx Club QLD 0 0 0 - - - - - - - -
-# Glenn MAIN
(AUS19770313)
BSX (Bicycle Supercross) Inc. VIC 0 0 - - 0 - - - - - -
-# Tony BROWN
(AUS19730716)
Cairns Bmx Club Inc QLD 0 0 - - - - - - 0 0 -
-# Glenn EDEN
(AUS19721129)
Cairns Bmx Club Inc QLD 0 0 - - - - - - 0 0 -
-# Darryl KELLY
(AUS19770821)
Burdekin Bmx Club QLD 0 0 - - - - - - 0 0 -
-# Benjamin TORRENS
(AUS19750124)
Redlands Bmx Club QLD 0 0 - - - - - - 0 0 -
-# Greg CLIFT
(AUS19840510)
Cross Keys BMX Club SA 0 0 - - - - - - - - 0
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter round 9 plus 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

Challenge Series 17-29 Men 35 Riders 3 Qualified

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
NER1
2
NER2
3
SHP1
4
SHP2
5
WES1
6
WES2
7
CRN1
8
CRN2
9
CC
1 Beau PRATT
(AUS19951217)
Bundaberg Bmx Club QLD 1740 2060 225 195 155 165 225 195 225 225 450
2 Joshua NASH
(AUS19920423)
Cairns BMX Club Inc QLD 1320 1560 165 125 165 195 165 115 165 155 310
3 Benjamin BULLEN-ASLIN
(AUS19960622)
Lake Macquarie BMX Club NSW 740 740 100 100 125 0 145 0 - - 270
4# Casey JAMES
(AUS19970709)
Cairns BMX Club Inc QLD 1020 1020 145 165 - - - - 155 165 390
5# Brandon MAY
(AUS19930816)
Shepparton Bmx Club VIC 740 740 - - 195 225 155 165 - - -
6# Zachary WEBB
(AUS19890814)
Manly Warringah Bmx Club NSW 620 620 125 225 0 - 115 155 - - -
7# Matthew TONGUE
(AUS19900219)
Southside Bmx Club WA 420 420 - - - - 195 225 - - -
8# Matthew BROWN
(AUS19881106)
Eastern Goldfields Bmx Club WA 395 395 - - - - - 145 - - 250
9# Nathan VANDENHOOVEN
(AUS19940906)
Cairns Bmx Club Inc QLD 390 390 - - - - - - 195 195 -
10# Jamie MAHUIKA
(AUS19930529)
Shepparton Bmx Club VIC 340 340 - - 225 115 - - - - -
=11# Nathan SEAL
(AUS19951223)
Happy Valley Bmx Club SA 330 330 95 100 0 135 - - - - -
=11# Armande ORINGO
(AUS19960807)
Tuggeranong Bmx Club ACT 330 330 - - - - - - - - 330
13# James ADAMS
(AUS19950131)
Blue Mountains Bmx Club NSW 325 325 95 0 - - - - - - 230
=14# Riley DACEY
(AUS19880708)
Logan City Bmx Academy QLD 310 310 195 115 - - - - - - -
=14# Sam BABER
(AUS19860625)
Nerang Bmx Club QLD 310 310 155 155 - - - - - - -
=16# Lachlan MCSWAIN
(AUS19880922)
Mildura Bmx Club SA 290 290 - - 145 145 - - - - -
=16# Matthew BRADY
(AUS19881230)
Townsville BMX Club QLD 290 290 - - - - - - 145 145 -
=16# Reece ADORINI
(AUS19970604)
Penrith Bmx Club NSW 290 290 - - - - - - - - 290
=19# Avon PEEL
(NZL19920616)
Sunset Coast NZL 270 270 135 135 - - - - - - -
=19# Mitchell CLEMENTS
(AUS19980401)
Hills Bmx Club WA 270 270 - - - - 135 135 - - -
=21# Michael YOUNG
(AUS19900611)
Nerang Bmx Club QLD 260 260 115 145 - - - - - - -
=21# Michael WILLIAMS
(AUS19930916)
Warrnambool Bmx Club VIC 260 260 - - 135 125 - - - - -
23# Blake MCCARROLL
(AUS19931211)
Toowoomba BMX Club QLD 195 195 100 95 - - - - - - -
24# Jake ALLAN
(AUS19871211)
Happy Valley Bmx Club SA 155 155 - - 0 155 - - - - -
=25# Scott GASKIN
(AUS19950523)
Southside Bmx Club WA 125 125 - - 0 0 125 0 - - -
=25# Dylan HALL
(AUS19920227)
Hills Bmx Club WA 125 125 - - - - 0 125 - - -
27# Sam ROBEILLE
(AUS19970521)
Southlake / Illawarra Bmx Club NSW 115 115 - - 115 0 - - - - -
28# Jamie LEWIS
(AUS19900722)
Bunbury Bmx Club WA 95 95 0 95 - - 0 0 - - -
-# Joshua BLOOMER
(AUS19970802)
Bayside Bmx Club QLD 0 0 0 0 - - - - - - -
-# Jake ELWELL
(AUS19911221)
Townsville Bmx Club QLD 0 0 0 0 - - - - - - -
-# Joshua HIGGINS
(AUS19900308)
Logan City Bmx Academy QLD 0 0 0 0 - - - - - - -
-# Nathan SINGLE
(AUS19960314)
Manning Valley Bmx Club NSW 0 0 0 0 - - - - - - -
-# Brendan CROMBIE
(AUS19970731)
Park Orchards BMX Club VIC 0 0 - - 0 - - - - - -
-# Bradley GORRIE
(AUS19870512)
Sunbury Bmx Club VIC 0 0 - - - 0 0 0 - - -
-# Mitchell GILL
(AUS19951005)
Hills BMX Club WA 0 0 - - - - - 0 - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter round 9 plus 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

Champbikx 16 Boys 33 Riders 17 Qualified

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
NER1
2
NER2
3
SHP1
4
SHP2
5
WES1
6
WES2
7
CRN1
8
CRN2
9
CC
1 Joshua BOYTON
(AUS19991030)
Centenary Plains Bmx Club QLD 1690 1970 225 195 225 145 145 225 135 225 450
2 Joshua JAMES
(AUS19990101)
Cairns Bmx Club Inc QLD 1360 1360 - - 195 195 225 165 115 135 330
3 James TAIT
(AUS19990323)
Knox Bmx Club VIC 1250 1440 95 95 145 225 125 135 195 155 270
4 Kyle JAEHNE
(AUS19991109)
Penrith Bmx Club NSW 1210 1410 135 100 165 100 195 195 155 195 170
5 Kyle GREEN
(AUS19991127)
Westside Bmx Club WA 1180 1280 100 135 155 165 165 145 165 0 250
6 Liam VITALE
(AUS19991018)
Burdekin Bmx Club QLD 1150 1150 145 115 115 155 - - 145 165 310
7 Jayden FLEMING
(NZL19991026)
Papakura NZL 1110 1110 165 145 135 95 155 125 - - 290
8 Trent SKINNER
(AUS19990731)
Ashmore Bmx Club QLD 980 1170 115 90 100 125 135 155 125 125 200
9 Matt KRASEVSKIS
(AUS19990324)
Happy Valley Bmx Club SA 880 880 155 95 0 95 - - 0 145 390
10 Dylan SCRUTON
(AUS19990406)
Bayside Bmx Club QLD 875 975 100 125 100 115 115 115 0 115 190
11 Joshua WESTON
(AUS19990808)
The Cove BMX Club SA 750 750 125 165 95 135 0 0 0 0 230
12 Jake BOWE
(AUS19990107)
Cairns Bmx Club Inc QLD 585 585 95 85 - - 0 0 225 0 180
13 Brandon CAMPBELL
(AUS19991004)
Cockburn Bmx Club WA 180 180 0 0 0 0 0 0 - - 180
14 Andrew ELLIS
(AUS19990210)
Hills Bmx Club WA 170 170 0 0 0 0 0 0 - - 170
- Zain DILSHAD
(AUS19990710)
Jingili Bmx Club NT 0 0 0 0 0 0 - - 0 0 0
- Jacob EMPSON
(AUS19990330)
The Cove Bmx Club SA 0 0 0 0 0 0 0 0 - - 0
- Brayden PORTER
(AUS19990310)
Cross Keys Bmx Club SA 0 0 0 0 0 0 0 0 - - 0
18# Tyler VERSCHUREN
(AUS19990310)
Wanneroo Bmx Club WA 465 465 85 155 125 100 0 0 - - -
19# Maynard PEEL
(NZL19991028)
Sunset Coast NZL 420 420 195 225 - - - - - - -
20# Brock MCDONALD
(AUS19990802)
Geelong Bmx Club VIC 395 395 0 100 95 0 - - - - 200
21# Will MORAN
(AUS19990903)
Manning Valley Bmx Club NSW 190 190 - - - - - - - - 190
22# Samuel STANTON
(AUS19990513)
Clarence Valley Bmx Club NSW 180 180 90 90 - - - - - - -
23# Kye OLSEN
(AUS19990805)
Pine Rivers Bmx Club QLD 90 90 90 0 - - - - - - -
=24# Justin BEATTIE
(AUS19990701)
Blue Mountains Bmx Club NSW 85 85 0 85 - - - - - - -
=24# Kevin MATHIES
(AUS19990930)
Border Bmx Club VIC 85 85 85 0 - - - - - - 0
-# Jake BOWEN
(AUS19991217)
Nerang Bmx Club QLD 0 0 0 0 - - - - 0 0 -
-# Clay MERITO
(NZL19990629)
Te Awamutu NZL 0 0 0 0 - - - - - - -
-# Alexander PRYCE
(NZL19991012)
North Harbour NZL 0 0 0 0 - - - - - - -
-# Brayden RAFFERTY
(AUS19990621)
Sawtell Bmx Club NSW 0 0 0 0 - - - - - - -
-# Mitch HOAD
(AUS19990611)
Cairns Bmx Club Inc QLD 0 0 - - - - - - 0 - -
-# Brendan SANT
(AUS19990721)
Walkerston Bmx Club QLD 0 0 - - - - - - 0 0 -
-# Ryan BAILEY
(AUS19990204)
The Cove Bmx Club SA 0 0 - - - - - - - - 0
-# Cody FOX
(AUS19990918)
Southlake / Illawarra Bmx Club NSW 0 0 - - - - - - - - 0
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter round 9 plus 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

Champbikx 15 Boys 53 Riders 16 Qualified

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
NER1
2
NER2
3
SHP1
4
SHP2
5
WES1
6
WES2
7
CRN1
8
CRN2
9
CC
1 Riley CARTER
(AUS20000104)
Wanneroo Bmx Club WA 1450 1665 225 115 225 225 115 195 195 100 270
2 Izaac KENNEDY
(AUS20001024)
Logan City BMX Academy QLD 1390 1670 155 145 155 135 145 225 225 195 290
3 Steve WAKEHAM
(AUS20000608)
Terrigal Bmx Club NSW 1340 1565 195 195 165 195 195 125 100 145 250
4 Nathaniel RODWAY
(AUS20000703)
Lake Macquarie Bmx Club NSW 1280 1280 85 225 - - 225 95 115 225 310
5 Ronan WEBER
(AUS20000405)
Cairns Bmx Club Inc QLD 1210 1400 100 90 145 155 135 155 135 155 330
6 Joel FLOWER
(AUS20000407)
Rockingham Bmx Club WA 1200 1460 135 155 195 145 155 165 155 125 230
7 Ben SPRATT
(AUS20000817)
Suncoast Hinterland Bmx Club QLD 1065 1210 60 90 95 85 100 145 145 100 390
8 Jack TERRY
(AUS20000423)
Maryborough Bmx Club QLD 1000 1185 125 95 90 165 125 115 125 165 180
9 Lleyton PAL
(AUS20000114)
Terrigal Bmx Club NSW 895 1040 50 100 95 95 100 100 165 135 200
10 Kye AFFOO
(AUS20000622)
Pine Rivers Bmx Club QLD 850 935 100 85 125 100 95 135 0 95 200
11 Kyle HILL
(AUS20000220)
Rockingham Bmx Club WA 810 810 90 55 - - 165 95 100 115 190
12 Tj ASMUS
(AUS20000907)
Nerang Bmx Club QLD 375 375 90 0 0 95 - - 95 95 0
13 Liam STEELE
(AUS20000707)
Bsx (bicycle Supercross) Inc. VIC 330 330 60 60 85 125 0 0 - - 0
14 Kyle JARVIS
(AUS20000620)
Pine Rivers Bmx Club QLD 310 310 50 0 0 90 - - 0 0 170
15 Fynn HUTCHINSON
(AUS20001002)
Happy Valley BMX Club SA 210 210 65 55 90 0 0 0 - - 0
16 Evan THOMAS
(AUS20000101)
Tuggeranong Bmx Club ACT 150 150 60 0 0 0 0 90 - - 0
17# Brody ARCHER
(AUS20000701)
Redlands Bmx Club QLD 580 580 65 65 - - - - - - 450
18# Ryan YORK-MORRIS
(AUS20000322)
Jingili Bmx Club NT 470 470 50 125 115 0 - - 0 0 180
19# Tyson COBBY
(AUS20000401)
Cross Keys Bmx Club SA 425 425 95 95 135 100 - - - - 0
20# Mitchell TORRENS
(AUS20000523)
Redlands Bmx Club QLD 380 380 55 55 85 90 - - 95 0 -
21# Reyne BARNSDALE
(AUS20000428)
Redlands BMX Club QLD 370 370 115 85 - - - - - - 170
22# Jed SEIPOLT
(AUS20000419)
Bendigo Bmx Club VIC 330 330 50 65 100 115 - - - - 0
23# Kyoh SASOH
(JPN20001009)
Japan JPN 280 280 145 135 - - - - - - -
24# Joshua PADDENBURG
(AUS20000319)
Ashmore Bmx Club QLD 265 265 165 100 - - - - - - -
25# Mark HARLAND-CROFT
(NZL20000514)
Taupo NZL 250 250 85 165 - - - - - - -
26# Luke MCGILVRAY
(AUS20000828)
Manning Valley BMX Club NSW 215 215 60 55 100 0 - - - - 0
27# Ryan JORDAN
(NZL20000325)
Hamilton NZL 190 190 - - - - - - - - 190
28# Joshua LEAHY
(AUS20000810)
Cairns Bmx Club Inc QLD 145 145 95 50 - - - - 0 0 -
29# Damon LEEKE
(AUS20001121)
Nerang Bmx Club QLD 135 135 0 50 0 85 - - 0 0 0
30# Matthew MLINAREVIC
(AUS20000517)
Lmx Bicycle Supercross NSW 130 130 65 65 - - - - - - -
31# Habtamu BARRETT
(AUS20001211)
Happy Valley Bmx Club SA 120 120 55 65 - - - - - - -
32# Mitchell MCFARLANE
(NZL20000204)
North Harbour NZL 115 115 65 50 - - - - - - -
33# Ethan PIMBLETT
(AUS20001031)
Westside Bmx Club WA 100 100 - - - - - 100 - - 0
34# Matthew FITZGERALD
(AUS20000221)
Bunbury Bmx Club WA 95 95 - - - - 95 0 - - -
35# Max BAILEY
(AUS20000919)
Cockburn Bmx Club WA 90 90 - - - - 0 90 - - -
=36# Reece BARWICK
(AUS20001004)
Southside Bmx Club WA 85 85 - - - - 0 85 - - -
=36# Yuliang SEOW
(AUS20000707)
Southside Bmx Club WA 85 85 - - - - 0 85 - - -
=38# Declan HALTER
(AUS20001016)
Rockhampton Bmx Club QLD 60 60 0 60 - - - - - - 0
=38# Connor JACKSON
(AUS20000607)
Blue Mountains Bmx Club NSW 60 60 0 60 - - - - - - -
=38# Hayden JANSEN
(AUS20001027)
Sunshine Coast Bmx Club QLD 60 60 0 60 - - - - - - -
=41# Bailey DAVIS
(NZL20000215)
Papakura NZL 55 55 55 0 - - - - - - -
=41# Ryan HANBY
(AUS20000804)
Macarthur Bmx Club NSW 55 55 55 0 - - - - - - -
-# Cooper BROMLEY
(AUS20001219)
Shepparton Bmx Club VIC 0 0 0 0 0 0 - - - - -
-# Cameron JAENKE
(AUS20000428)
Jingili Bmx Club NT 0 0 0 0 - - - - - - 0
-# Jared LEAL
(AUS20001017)
Ashmore Bmx Club QLD 0 0 0 0 - - - - - - -
-# Jake OFFORD
(AUS20001125)
Rockhampton BMX Club QLD 0 0 0 0 - - - - - - -
-# Dane VAN LAEREN
(AUS20000414)
Knox Bmx Club VIC 0 0 0 0 0 0 - - - - 0
-# Harry CORMACK
(AUS20000330)
Knox Bmx Club VIC 0 0 - - 0 0 - - - - -
-# Bailey GERHARD
(AUS20000406)
Macarthur Bmx Club NSW 0 0 - - 0 0 - - - - 0
-# Mitchell PIANTO
(AUS20000317)
Cockburn Bmx Club WA 0 0 - - 0 0 0 0 - - -
-# Ray ROBEILLE
(AUS20000214)
Southlake / Illawarra Bmx Club NSW 0 0 - - 0 0 - - - - -
-# Cooper COLLINS
(AUS20000727)
Nerang Bmx Club QLD 0 0 - - - - - - - - 0
-# James WEST
(AUS20000121)
Cairns Bmx Club Inc QLD 0 0 - - - - - - - - 0
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter round 9 plus 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

Champbikx 14 Boys 41 Riders 15 Qualified

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
NER1
2
NER2
3
SHP1
4
SHP2
5
WES1
6
WES2
7
CRN1
8
CRN2
9
CC
1 Declan JAEHNE
(AUS20010926)
Penrith Bmx Club NSW 1560 1840 115 195 225 195 165 165 225 225 330
2 Ethan PARTRIDGE
(AUS20010424)
Geelong Bmx Club VIC 1480 1740 145 165 195 165 225 195 115 145 390
3 Cooper TYE
(AUS20010121)
Cross Keys Bmx Club SA 1290 1550 195 145 165 225 115 145 145 165 250
=4 Dylan BENNETTS
(AUS20010111)
Wanneroo Bmx Club WA 1260 1540 165 155 135 145 195 225 165 155 200
=4 Wade MUNDIE
(AUS20011128)
Cairns Bmx Club Inc QLD 1260 1360 155 125 0 125 155 100 195 195 310
6 Harry PHILLIPS
(AUS20010823)
Atherton Bmx Club QLD 1130 1245 0 135 145 115 145 155 135 125 290
7 Bradley SHAYLOR
(AUS20010326)
Lmx Bicycle Supercross NSW 995 995 135 115 155 135 0 0 125 100 230
8 Harvey DALE
(AUS20010731)
Sunbury Bmx Club VIC 800 975 90 85 115 100 95 95 95 100 200
9 Cooper DONNELLY
(AUS20010104)
Hills Bmx Club WA 750 750 - - 100 155 125 135 100 135 0
10 Kale WARNER
(AUS20010112)
Nerang Bmx Club QLD 700 700 95 85 85 90 - - 155 0 190
11 Samuel ASMUS
(AUS20010913)
Nerang Bmx Club QLD 565 565 95 90 95 0 - - 95 0 190
12 Ethan PAL
(AUS20010731)
Terrigal BMX Club NSW 505 505 0 0 100 100 95 115 0 95 0
13 Isaac DEVON
(AUS20010531)
Cairns Bmx Club Inc QLD 265 265 85 0 - - 0 0 0 0 180
14 Matthew TIDSWELL
(AUS20010724)
The Cove Bmx Club SA 195 195 0 0 - - 0 100 0 95 0
15 Kaelan GOUGH
(AUS20010423)
Proserpine Bmx Club QLD 85 85 0 0 85 0 - - 0 0 0
16# Alexander SHEPPARD
(AUS20010405)
Rockhampton Bmx Club QLD 685 685 100 100 - - - - 100 115 270
=17# Yuichi MASUDA
(JPN20010517)
Japan JPN 450 450 225 225 - - - - - - -
=17# Cailen CALKIN
(NZL20011028)
Hamilton NZL 450 450 - - - - - - - - 450
19# Jesse CORBETT
(AUS20010804)
Geelong Bmx Club VIC 440 440 90 90 90 0 - - - - 170
20# Blake PACE
(AUS20010819)
Macarthur Bmx Club NSW 410 410 125 95 95 95 - - - - -
21# Brendan QUIRK
(AUS20010613)
Southlake / Illawarra Bmx Club NSW 390 390 - - 125 95 - - - - 170
22# Angelino GEMMOLA
(AUS20010805)
Tom Price BMX Club WA 295 295 100 0 - - 100 95 - - -
23# Cooper MORGAN
(AUS20011108)
Tuggeranong Bmx Club ACT 265 265 85 95 0 85 - - - - 0
24# Joshua SMARTT
(AUS20010619)
Rockingham Bmx Club WA 260 260 - - - - 135 125 - - 0
=25# Joel GRACE
(AUS20010119)
Townsville Bmx Club QLD 180 180 0 0 90 90 - - - - -
=25# Thomas FOX
(AUS20010124)
Happy Valley Bmx Club SA 180 180 - - - - - - - - 180
=27# Wesley MATHERS
(AUS20010904)
Rockhampton Bmx Club QLD 100 100 0 100 - - - - - - 0
=27# Nathan VINNELL
(AUS20011025)
Ashmore Bmx Club QLD 100 100 - - - - 100 0 - - -
29# Jaxon CONNOR
(AUS20010701)
Geelong Bmx Club VIC 85 85 - - 0 85 - - - - -
-# Sebastian BANG
(AUS20011026)
Cairns Bmx Club Inc QLD 0 0 0 0 - - - - - - -
-# Izack CURTIS
(AUS20010207)
Centenary Plains Bmx Club QLD 0 0 0 0 - - - - - - -
-# Tobias KOLLMANN
(AUS20010201)
Ashmore Bmx Club QLD 0 0 0 - - - - - - - -
-# Angus MCNAMARA
(AUS20010724)
Terrigal Bmx Club NSW 0 0 0 0 - - - - - - 0
-# Scott THOMASSON
(AUS20011213)
Rockhampton Bmx Club QLD 0 0 0 0 - - - - - - -
-# Joshua SODERMAN
(AUS20010618)
Sunbury Bmx Club VIC 0 0 - - 0 0 - - - - -
-# Alec EDWARDES
(AUS20010301)
Wanneroo Bmx Club WA 0 0 - - - - 0 0 - - -
-# Thomas GASKIN
(AUS20010720)
Southside BMX Club WA 0 0 - - - - 0 - - - -
-# Lachlan MCLEOD
(AUS20011011)
Hills BMX Club WA 0 0 - - - - 0 0 - - -
-# Drew WARD
(AUS20011116)
Rockingham Bmx Club WA 0 0 - - - - 0 0 - - -
-# Flynn ACUTT
(AUS20010526)
Walkerston Bmx Club QLD 0 0 - - - - - - 0 0 0
-# Kyah ELBURN-TABONE
(AUS20010627)
Happy Valley Bmx Club SA 0 0 - - - - - - - - 0
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter round 9 plus 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

Challenge Series 17+ Women 12 Riders 5 Qualified

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
NER1
2
NER2
3
SHP1
4
SHP2
5
WES1
6
WES2
7
CRN1
8
CRN2
9
CC
1 Lacey OLIVER
(AUS19930325)
Nerang BMX Club QLD 1740 2130 225 225 195 195 225 225 195 195 450
2 Airlie GOODEN
(AUS19950811)
Wanneroo Bmx Club WA 1480 1760 125 155 165 165 195 195 225 225 310
3 Antonia RICKETT
(GBR19970709)
Knox Bmx Club VIC 1360 1360 155 165 - - 165 165 155 165 390
4 Kishani GREEN
(AUS19940816)
Westside Bmx Club WA 1340 1340 195 195 - - 145 155 165 155 330
5 Alisha MILLAR
(AUS19971204)
South Eastern Bmx Club VIC 1080 1080 0 0 135 135 135 135 145 145 250
6# Kesia SAVILL
(AUS19961116)
Southside Bmx Club WA 900 900 165 145 - - 155 145 - - 290
7# Kirsty-Leigh CAIRNS
(AUS19920609)
Tuggeranong Bmx Club ACT 820 820 135 125 145 145 - - - - 270
8# Samantha MOLLOY
(AUS19961011)
Wyndham Warriors Bmx Club VIC 590 590 145 135 155 155 - - - - -
9# Tezzina MEARS
(AUS19961224)
Terrigal BMX Club NSW 460 460 115 115 115 115 - - - - -
10# Jaclyn WILSON
(AUS19770906)
Bendigo Bmx Club VIC 450 450 - - 225 225 - - - - -
11# Tea KENNEDY
(AUS19980913)
Shepparton Bmx Club VIC 250 250 - - 125 125 - - - - -
12# Justine SHORT
(AUS19970315)
Southside Bmx Club WA 230 230 - - - - - - - - 230
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter round 9 plus 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

Champbikx 16 Girls 19 Riders 8 Qualified

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
NER1
2
NER2
3
SHP1
4
SHP2
5
WES1
6
WES2
7
CRN1
8
CRN2
9
CC
1 Saya SAKAKIBARA
(JPN19990823)
Southlake / Illawarra Bmx Club NSW 1800 2250 225 225 225 225 225 225 225 225 450
2 Sara JONES
(AUS19991112)
Caboolture Bmx Club QLD 1560 1890 165 165 195 195 195 195 195 195 390
3 Dion BROMLEY
(AUS19990514)
Moranbah Bmx Club QLD 1320 1630 155 155 165 165 165 165 165 165 330
4 Grace GALLEY
(AUS19991009)
Bsx (bicycle Supercross) Inc. VIC 1160 1375 115 100 155 155 155 155 135 135 270
5 Caitlin GRIGG
(AUS19990729)
Nerang Bmx Club QLD 1040 1040 95 95 135 115 - - 145 145 310
6 Jayde FREEMAN
(AUS19990119)
Jingili Bmx Club NT 870 870 100 0 115 145 145 135 - - 230
7 Madison SCRIHA
(AUS19990129)
Walkerston Bmx Club QLD 800 800 0 0 125 135 - - 125 125 290
8 Sophie ROSA
(AUS19990810)
The Cove Bmx Club SA 500 500 0 0 0 0 125 125 - - 250
9# Jenna WILLIAMS
(AUS19990611)
Caboolture Bmx Club QLD 570 570 135 125 - - - - 155 155 -
10# Haidee Lee WHITTLE
(AUS19990924)
Beenleigh Bmx Club QLD 530 530 125 135 145 125 - - - - -
11# Sae HATAKEYAMA
(JPN19990607)
Japan JPN 390 390 195 195 - - - - - - -
12# Kaitlin GILL
(AUS19991014)
Hills Bmx Club WA 280 280 - - - - 135 145 - - 0
13# Katie VAN ZANDEN
(AUS19990110)
Mackay Pioneer Bmx Club QLD 260 260 145 115 - - - - - - -
14# Amy MARTIN
(NZL19990523)
Hawkes Bay NZL 240 240 95 145 - - - - - - -
15# Dempsey KERRISON
(AUS19990714)
Tom Price Bmx Club WA 230 230 - - - - 115 115 - - -
16# Jessica MCCORMACK
(AUS19990809)
Macarthur Bmx Club NSW 200 200 100 100 - - - - - - -
17# Maggie DONOVAN-COTTER
(NZL19990831)
Rotorua NZL 95 95 0 95 - - - - - - -
-# Georgia BECKERS
(AUS19990708)
Lake Macquarie Bmx Club NSW 0 0 0 0 - - - - - - -
-# Charlotte TIDSWELL
(AUS19991126)
The Cove Bmx Club SA 0 0 0 0 - - - - - - 0
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter round 9 plus 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

Champbikx 15 Girls 19 Riders 7 Qualified

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
NER1
2
NER2
3
SHP1
4
SHP2
5
WES1
6
WES2
7
CRN1
8
CRN2
9
CC
1 Shelby GREEN
(AUS20000422)
Townsville Bmx Club QLD 1710 2010 225 225 225 195 165 135 225 225 390
2 Mikayla ROSE
(AUS20000822)
Tuggeranong Bmx Club ACT 1680 1680 165 195 195 225 225 225 - - 450
3 Iesha ANDERSON
(AUS20001130)
Geelong Bmx Club VIC 1330 1600 135 135 165 155 195 195 145 165 310
4 Tenille SPENCER
(AUS20000328)
Harbour City Bmx Club QLD 1280 1570 145 145 155 165 155 165 155 155 330
5 Courtney STEVENSON
(AUS20000827)
Pine Rivers Bmx Club QLD 905 905 0 115 - - 125 145 135 135 250
6 Kayleigh MITCHELL
(AUS20000321)
Satellite City Bmx Club NT 665 665 0 0 145 145 145 0 - - 230
7 Tanaeu DARKER
(AUS20001003)
Burdekin Bmx Club QLD 480 480 0 0 - - 115 115 125 125 0
8# Ruby-Mae HOAD
(AUS20001024)
Cairns Bmx Club Inc QLD 750 750 195 165 - - - - 195 195 -
9# Edan WHITLOCK
(AUS20000309)
Redlands Bmx Club QLD 435 435 125 0 - - - - 165 145 -
10# Celeste BARR
(AUS20000111)
Townsville BMX Club QLD 290 290 - - - - - - - - 290
=11# Kanami TANNO
(JPN20000705)
Japan JPN 270 270 115 155 - - - - - - -
=11# Ashley WILLIAMS
(NZL20000209)
North Harbour NZL 270 270 - - - - - - - - 270
13# Brydie WARD
(AUS20000624)
Rockingham Bmx Club WA 260 260 - - - - 135 125 - - -
=14# Tegan MCCLELLAN
(AUS20000704)
Logan City Bmx Academy QLD 155 155 155 - - - - - - - -
=14# Kira JAENKE
(AUS20000428)
Jingili Bmx Club NT 155 155 0 0 - - 0 155 - - 0
16# Millie REED
(AUS20000704)
Knox Bmx Club VIC 125 125 0 125 - - - - - - -
-# Taylor KERR
(AUS20001130)
Proserpine BMX Club QLD 0 0 0 0 - - - - - - -
-# Chloe COLLEDGE
(AUS20000619)
Rockingham BMX Club WA 0 0 - - - - 0 - - - -
-# Anastacia CROOK-SIMS
(AUS20001123)
Southern Districts BMX Club WA 0 0 - - - - 0 - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter round 9 plus 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

Champbikx 14 Girls 23 Riders 10 Qualified

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
NER1
2
NER2
3
SHP1
4
SHP2
5
WES1
6
WES2
7
CRN1
8
CRN2
9
CC
1 Ashlee MILLER
(AUS20011107)
Castle Hill Bmx Club NSW 1800 2190 195 195 225 225 225 225 225 225 450
2 Felicia THOMAS
(AUS20010310)
Tuggeranong Bmx Club ACT 1400 1650 165 125 165 125 195 195 155 135 390
3 Molly MCGILL
(AUS20010625)
Ashmore Bmx Club QLD 1360 1360 115 165 195 195 - - 195 165 330
4 Lorsyn AFFOO
(AUS20011231)
Pine Rivers Bmx Club QLD 1320 1580 155 115 145 165 165 165 165 195 310
5 Leah HEARNE
(AUS20011116)
Tuggeranong Bmx Club ACT 1140 1255 125 0 155 115 135 145 135 155 290
6 Sienna DAVIES
(AUS20010120)
Bundaberg Bmx Club QLD 860 860 0 0 135 135 145 155 145 145 0
7 Ellie ASCOLI
(AUS20010315)
Jingili Bmx Club NT 800 800 0 135 - - 155 115 0 125 270
8 Tenniele BOTFIELD
(AUS20010506)
Pine Rivers Bmx Club QLD 490 490 0 0 0 0 115 135 125 115 0
9 Amy LIDDLE
(AUS20011223)
Walkerston BMX Club QLD 125 125 0 0 0 0 0 125 0 0 0
10 Natalie PETTETT
(AUS20010919)
Tuggeranong Bmx Club ACT 115 115 0 0 - - 0 0 115 0 0
11# Baylee LUTTRELL
(NZL20010305)
Hamilton NZL 540 540 135 155 - - - - - - 250
12# Emily FOTINIOTIS
(AUS20010815)
Knox Bmx Club VIC 490 490 - - 115 145 - - - - 230
13# Jessie SMITH
(NZL20010421)
Hamilton NZL 450 450 225 225 - - - - - - -
14# Kaly HARCOURT
(NZL20010114)
Hamilton NZL 290 290 145 145 - - - - - - -
15# Chloe DALLINGER
(AUS20010612)
Southlake / Illawarra Bmx Club NSW 280 280 - - 125 155 - - - - -
16# Danika CAMERON
(AUS20010923)
Hills Bmx Club WA 125 125 - - - - 125 0 - - 0
-# Chelsea EMERY
(AUS20010323)
Eastfield Bmx Club VIC 0 0 0 0 0 0 - - - - 0
-# Yui HAYAKAWA
(JPN20010811)
Japan JPN 0 0 0 0 - - - - - - -
-# Sienna GIBSON
(AUS20010602)
Park Orchards Bmx Club VIC 0 0 - - 0 0 - - - - -
-# Tahlia LACY
(AUS20010510)
Knox Bmx Club VIC 0 0 - - 0 0 - - - - -
-# Bianca CAMPBELL
(AUS20010208)
Southside Bmx Club WA 0 0 - - - - 0 0 - - -
-# Karis REGALI
(AUS20011117)
Hills Bmx Club WA 0 0 - - - - 0 0 - - -
-# Jenaya VINCENT
(AUS20011014)
Tom Price Bmx Club WA 0 0 - - - - 0 0 0 0 0
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter round 9 plus 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9
Top of Report